Harry Potter a Fénixův řád

Harry se chystá do pátého ročníku Školy kouzel a čar v Bradavicích a prožívá neuvěřitelně dlouhé léto, kdy se cítil velmi osaměle. Zároveň musí pobývat u protivné rodiny Dursleyových a od svých spolužáků Rona Weasleyho a Hermiony Grangerové za celou dobu nedostal ani jedinou zprávu. Po pravdě řečeno, od konfrontace se zlým Lordem Voldemortem se cítí poněkud izolovaně. Na dopis, který mu nakonec přišel, se většinou nečeká s otevřenou náručí – list totiž oznamuje, že Harry má být z Bradavic vyloučen, protože nedovolně použil kouzla mimo prostory školy a v přítomnosti Mudla, jmenovitě svého protivného bratrance Dudleyho. Nic mu nepomohlo, že šlo o obranu před nevysvětlitelným útokem dvou Mozkomorů.


Harry má jedinou naději, onomu směšnému nařčení se ubránit před soudem, vedeném Ministrem kouzel Korneliem Popletalem, který má své vlastní důvody, proč chce mladého čaroděje nadobro vyloučit. K Popletalově velkému zklamání je Harry díky zásahu ctěného bradvického ředitele Albuse Brumbála osvobozen, ale i tak se do Bradadvic vůbec poprvé vrací s obavami a nepříjemnými pocity. Harry si uvědomil, že většina kouzelnické komunity se domnívá, že jeho nedávné setkání s Voldemortem je jen neslýchaná lež. Jeho důvěryhodnost je rázem zpochybněna.


Harry se cítí vyobcován a osamělý, navíc jej sužují noční můry, které zřejmě oznamují příchod zlověstných událostí. Aby toho nebylo málo, člověk, jehož rady si cení nejvíce, profesor Brumbál, se najednou ke zmatenému a vnitřně zraněnému mladému čaroději chová podivně odtažitě.


Mezitím Popletal dosadil nového učitele předmětu Obrana proti černé magii, vysoce podezřelou profesorku Dolores Umbridgeovou, která má Brumbála sledovat a držet bradavické studenty – jmenovitě pak Harryho – ve stanovených mezích. V hodinách ministrem schválené profesorky Umbridgeové se však mladí čarodějové nic zásadního nenaučí a proto nemají dostatek znalostí k boji s temnými salami, které se kolem nich stahují. Na Hermioninu a Ronovu výzvu se Harry rozhodne vzít chod věcí do svých rukou. Potajmu se začne scházet s malou skupinou studentů, kteří se hrdě nazvali “Brumbálova armáda,” a učí je, jak se ubránit černé magii. Ačkoliv je sám teprve student, připravuje odvážné mladé čaroděje na nebezpečnou bitvu, která brzy propukne.


Warner Bros. Pictures a Heyday Films production
uvádí

Film Harry Potter a Fénixův řád


Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Brendan Gleeson, Richard Griffiths, Jason Isaacs,
Gary Oldman, Alan Rickman, Fiona Shaw, Maggie Smith,
Imelda Staunton, David Thewlis, Emma Thompson a Julie Walters
Režie: David Yates
Scénář: Michael Goldenberg
Podle románu: J.K. Rowling
Produkce: David Heyman a David Barron
Výkonná produkce: Lionel Wigram
Kamera: Slawomir Idziak
Vedoucí výroby: Stuart Craig
Střih: Mark Day
Hudba: Nicholas Hooper
Kostýmy: Jany Temime
Filmy pro děti

Film Harry Potter a Fénixův řád bude celosvětově distribuován společností Warner Bros. Pictures, a Warner Bros. Entertainment Company.

V současné době je naším hlavním projektem portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

© 2007 - 2014 www.kamaradske-hry.cz | Redakce | Reklama | Designed by makovic.net