Logické hádanky

Ve stáji jsou lidé a koně. Celkem je zde 22 hlav a 72 nohou. Kolik koňů a kolik lidí je ve stáji?
(Ve stáji je 14 koní a 8 lidí. Výpočet: 14*4 + 8*2 = 72)

Matka má sedm dětí, polovina z nich jsou kluci. Jak je to možné?
(Všechny děti jsou kluci, takže polovina jsou chlapci a druhá polovina také)

Pokud v závodě předběhnete závodníka na druhém místě, na kolikátém místě budete?
(Na druhém)

Tři muži se potápějí v řece, ale když vylezou z vody, jenom dva mají mokré vlasy. Jak je to možné?
(Třetí muž je holohlavý)

Tři horolezci podnikli výstup na dosud nepokořenou horu. Když však vystoupali na vrchol, našli zde tři zmrzlá těla. Jak je to možné?
(Na vrchol hory se zřítilo letadlo a v něm byli tři pasažéři)

Dva muži hrají tenis. Sehráli celkem pět setů a každý z nich vyhrál tři. Jak je to možné?
(Muži hráli jako pár ve čtyřhře)

Na rybníku naroste za jeden den 1 leknín, za dva dny 2 lekníny, za tři dny 4 lekníny, za čtyři dny už tam narostlo 8 leknínů, za 5 dnů 16 leknínů. Za 30 dnů zaroste úplně celý rybník. Za kolik dní zaroste přesně polovina rybníku?
(Přesně polovina zaroste za 29 dní. Proč? Každý následující den je na rybníku dvojnásobné množství leknínů)

Jsem muž a nemám sourozence. Na stěně visí podobizna. Otec muže na obrazu je synem mého otce. Kdo je na obrazu?
(Můj syn)

Dvě sestry se dlouhou dobu neviděly, a tak se dohodly, že se navštíví a seznámí se svými dětmi. První žena měla jednoho syna a dvě dcery a druhá dva syny a dvě dcery. Kolik sester se tu potkalo?
(6)

Matka s otcem mají šest synů, každý syn má jednu sestru. Kolik členů má rodina?
(9 - otec, matka, šest synů a jedna dcera)

Péťa zbožňuje jahodové knedlíky a dokáže jich za hodinu sníst 32. Jeho bratr Kája sní stejné množství za 3 hodiny. Za jak dlouho sní oba dohromady 32 knedlíků?
(Dohromady je sní za 45 minut. Péťa jí třikrát rychleji než Kája, a proto sní třikrát více knedlíků. Péťa jich tedy sní 24 a Kája 8 (32 : 4))

Máme opéct tři topinky, jedna strana trvá 30sec. Za jaký nejmenší čas opečeš všechny tři z obou stran, když se na pánvičku vlezou jen dvě?
(Za 90sec - 1,5min 1a+2a =30s;1b+3a =30s (1.je hotová);2b+3b =30s (3 jsou hotové))

Některé měsíce mají 31 dnů. Kolik jich má 28 dnů?
(Všechny měsíce mají 28 dní)

Zločinec byl odsouzen k trestu smrti. Smí vyslovit jeden výrok. Pokud bude pravdivý, kat jej utopí, když bude nepravdivý, kat ho pověsí. Jaký výrok by měl vyslovit, aby vyvázl živý?
("Budu oběšen". Tímto výrokem dostal do smyčky. Pokud by jeho výrok byl pravdivý, musel by být utopen. Tím by se ovšem jeho stal jeho výrok nepravdivým a musel by být oběšen. A to by se opakovalo do nekonečna.)

Jsi uzavřen v místnosti, ze které vedou dvoje dveře, ale jen jedny vedou skutečně ven. U obou dveří stojí jeden strážce. Jeden mluví vždy pravdu, druhý vždy lže. Nevíš u jakých dveří stojí lhář a u jakých pravdomluvný. Máš jen jednu otázku a jeden pokus, aby jsi zjistil, které dveře jsou správné. Jakou položíš otázku?
("Co by mi poradil tvůj kolega?" Zeptáš se jednoho ze strážců, co by ti poradil jeho kolega. Po odpovědi se vydáš na druhou stranu.)

Máme k dispozici devítilitrovou a čtyřlitrovou sklenici. Jak s jejich pomocí odměříme šest litrů?
(Naplníme devítilitrovou sklenici, dvakrát ji odlejeme do čtyřlitrové, takže nám zůstane 1 litr. Ten odlejeme do čtyřlitrové sklenice. Naplníme devítilitrovou sklenici a odlijeme z ní do čtyřlitrové (zbylé tři litry). V devítilitrové nám pak zbude 6 litrů.)
V současné době je naším hlavním projektem portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

© 2007 - 2014 www.kamaradske-hry.cz | Redakce | Reklama | Designed by makovic.net