Kouzlo se zápalkami

Kouzlo se zápalkami

Kouzla se často dělají jako představení na veřejnosti. Ty již ale jistě víš, že kouzla máš používat je vzácně. Je však dobré znát základní kouzla a trénovat jejich používání. Naučit se můžeš kouzla se zápalkami, kartami, kostkami, provazem nebo mincí.


Zde je jedno kouzlo s krabičkou zápalek

Připravíme si dvě krabičky se zápalkami. Jednu však upravíme tak, že v půlce rozdělíme vnitřní část na dva díly. Tyto díly pak slepíme obráceně, čímž vznikne krabička, která má ze strany obrázku sirky hlavičkou nahoru (tak jako normální neupravená krabička), ale i ze strany kde nemá obrázek jsou sirky hlavičkou nahoru. Takto se nám sirky ukáží jen pokud vysuneme vnitřek správným směrem.

Kouzlo pak můžeme předvést tak, že někomu dáme krabičku a řekněme ať ji položí na stůl obrázkem nahoru a vysune sirky asi do půlky. Ty to uděláš s čarovnou krabičkou také tak. Ostatní vidí, že jsou krabičky stejné a že jsou takové jaké je znají. Pak krabičku zvedni, zatřep s ní, párkrát ji otoč a polož na stůl opět obrázkem nahoru. Teď si ovšem musíš dát pozor, aby jsi ji otočil dopředu tou upravenou stranou. Vysuň vnitřek sirek do poloviny a všichni uvidí, že sirky nejsou vidět, protože vnitřek je otočený. Taková kouzla zvládne každý, tak proč to nevyzkoušet.

V současné době je naším hlavním projektem portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

© 2007 - 2014 www.kamaradske-hry.cz | Redakce | Reklama | Designed by makovic.net