Čtení pro maminky a jejich děti v předškolním věku

Dětský golf, naučte své děti golf

Možná právě teď v době, kdy začíná škola, přemýšlíte, jaký vybrat pro své děti vhodný sport. Nabídka je skutečně široká, od fotbalu, přes hokej, balet, tanec a aerobik až po gymnastiku nebo atletiku, míčové hry nevyjímaje. Ale možná byste chtěli vyzkoušet něco úplně jiného, neotřelého, zábavného a napínavého. To vše a mnohem více v sobě snoubí golf.

Dětský golf

Ty tam jsou doby, kdy golf hrála pouze hrstka vyvolených a bohatých lidí. Dnešní golf je sportem pro všechny, včetně našich nejmenších. Zatímco před pár lety, byste si o výuce golfu pro tříleté dítě mohli nechat leda zdát, zvláště nebyli-li jste sami golfisté aktivní v některém z klubů, dnes je to běžná věc.

Jak začít?

Golf mohou trénovat děti od tří let, některá hřiště udávají nejnižší hranici pěti let věku. Porozhlédněte se ve svém okolí po nejbližším golfovém klubu a zjistěte si, jak je tomu právě tam. Dohodněte si schůzku s manažerem klubu, který by vám měl říci, co vše bude vaše ratolest potřebovat ke hře, kdy a jaký kurz bude muset dítě absolvovat, aby se mohlo následně zúčastňovat nejrůznějších turnajů. Měli byste dostat také informaci, který trenér bude mít vašeho potomka na starosti i zda má s prací s dětmi potřebné zkušenosti. Samozřejmostí je také informace o ročním poplatku. Leckdy se vyplatí si připlatit i cestovat o trochu dále za kvalitními službami. Sami pak počítejte s tím, že golf bude časově náročný i pro vás rodiče. Jen málokteré kluby děti na turnaje vozí, většinou to budete vy, kdo bude dělat dítěti doprovod. Další zajímavou možností jsou golfové školy pro děti, kde se specializovaní trenéři věnují vašim dětem a vy si jdete zahrát nebo si užijete relaxace v lázních.

Co se týče turnajů pro děti, tak těch je po celé naší republice skutečně celá řada, obávat se, že si dítě nebude mít s kým změřit své síly, se tedy opravdu nemusíte. Stejně jako toho, že by se přes zimu doma nudilo. Existuje totiž celá řada golfových hal, v řadě měst najdete také golfové simulátory. V době letních prázdnin pak můžete využít široké nabídky dětských golfových táborů nebo kurzů.

golf1

Co bude potřebovat?

Stejně jako k celé řadě jiných sportů je potřeba pořídit dítěti golfovou výbavu. Nemusíte se však bát, že byste na ní finančně nedosáhli. Dnešní nabídka jak kamenných, tak internetových obchodů je skutečně široká a ceny jsou také příznivé. Rozhodně v porovnání s jinými sporty nevychází golf nijak draze. K tomu, aby děti mohly hrát golf, budou především potřebovat kvalitní golfové obutí. Oblečení jistě, alespoň v začátcích, můžete použít to, které má dítě na běžné nošení, ovšem mějte na paměti, že na golfovém hřišti platí určitá pravidla, které se budete muset naučit dodržovat. Nemusíte se jich bát, nejsou nijak přísná, ba naopak z vašeho leckdy rozjíveného potomka pomohou vychovat slušného mladého hráče s gentlemanskou etiketou. Z těch úplně nejzákladnějších je dobré zmínit, že tričko by mělo mít límeček, na hřiště rozhodně nepatří džínsy, ale kalhoty pouze s vnitřními kapsami, když šortky tak nikdy krátké, ale v délce ke kolenům. Potřebovat bude také čepici a rukavici, týčka a vypichovátka. Z holí pak pro začátečníky postačí úplně klidně půlset, tedy poloviční sada holí, než kterou běžně užívají dospělí hráči. S kompletní nemusíte nijak spěchat, dbejte doporučení trenéra, který bude nejlépe vědět, kdy je dítě dostatečně dobrým a zralým hráčem.

Veškeré golfové potřeby je možné nakoupit buď v kamenných obchodech, kterých u nás není zvláště v menších městech, pravda, mnoho, nebo přímo v Pro-shopu ve vybraném golfovém klubu. Valná většina našich hřišť již tímto obchodem disponuje. Asi nejjednodušší pro vás ale bude nakoupit dětem potřebnou výbavu v klidu domova v internetových obchodech. Dobré ceny i kvalitní služby poskytuje například společnost Golf Europe, s.r.o. kde v e-shopu naleznete přímo sekci pro Dětský golf.

Jisté je, že s golfem se vaši nejmenší nudit rozhodně nebudou. Docela jistě v něm najdou lásku, která je bude provázet celým životem.V současné době je naším hlavním projektem portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

© 2007 - 2014 www.kamaradske-hry.cz | Redakce | Reklama | Designed by makovic.net