Čtení pro maminky a jejich děti v předškolním věku

Jak na výuku cizích jazyků u dětí?

Kdy začít s výukou cizích jazyků u dětí?

Čím dříve tím lépe. Dítě v raném věku nepociťuje výuku jako povinnost a učení, ale za formu hry, která ho nevědomky rozvíjí. Vnímání a rozlišování zvuků je pro děti v předškolním věku naprosto samozřejmou záležitostí, s kterou se setkávají dennodenně, proto jim učení jiného jazyka nečiní problém, naopak je to pro ně zcela přirozené a díky tomu jim "učení" jde téměř samo.

Nehrozí, že si dítě bude jazyky plést?

Jako ve všem dítě potřebuje řád. Pro dítě není těžké odlišit, kdy a v jaké situaci mají použít jiný jazyk, když pro výuku jazyka je jasně vyčleněna doba, místo, osoba atd. Pro dítě může být matoucí, když s ním dospělý bude komunikovat chvíli jedním a chvíli druhým jazykem. Je-li ale jasně dáno, kdy se po dítěti vyžaduje používání cizího jazyka, ať už je to tak, že jeden z rodičů na dítě mluví jen cizím jazykem, rodiče si vyčlení přesnou denní dobu, kdy s dítětem takto komunikují nebo navštěvují kurzy....,u dítěte k žádnému chaosu nedochází.

Jak často by dítě mělo kurz navštěvovat?

Čím častěji dítě kurzy dítě navštěvuje, tím pochopitelně více se mu jazyk dostává "pod kůži" a dítě je jednodušeji ovládá. Záleží proto na rodičích, kolik času chtějí s dítětem obětovat. Z hlediska účelnosti je ale dobré kurz navštěvovat minimálně dvakrát za týden, pokud nejde o kurzy, kde hlavním účelem je dítě seznámit s jazykem a udělat první krůčky v něm. Méně častější účast jde pak na úkor vědomostí, které si dítě může osvojit. Dvě hodiny týdně dovolují probrané učivo i řádně opakovat, takže novým vědomostem je vytvářena dobrá základna a dětem se učivo neplete a jazyk se stává tak trochu i součástí jejich života.

Musí být při výuce přítomni rodiče?

Přítomnost rodiče na výuce vytváří pro děti základní pocit bezpečí a jistoty. Děti se tak snáz mohou zaměřit na výuku, protože jejich základní citová potřeba je uspokojena. Rodiče jsou nejen velcí pomocníci dětí, ale taky učitelů. Díky tomu, že se učitel nemusí soustředit na uklidňování či napomínání dětí, výuka může být o to dynamičtější a zároveň i plnější a náročnější. Rodiče svoji aktivní účastí na výuce, tak dětem umožňují, aby se naučily více.

Rodič taky přesně ví, co se na hodinách probírá a může s dítětem opakovat i doma, a tak pomoc dítěti ještě k většímu pokroku.

Zdroj: www.promourodinu.cz







V současné době je naším hlavním projektem portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.





© 2007 - 2014 www.kamaradske-hry.cz | Redakce | Reklama | Designed by makovic.net