Společenské hry pro děti i dospělé

Společenská hra: Portoriko

portoriko
Název: Portoriko
Originální název: Puerto Rico
Rok vydání: 2002
Autoři: Andreas Seyfarth
Výrobci: ALEA, MindOK
Dovozci: MindOK
Věk hráčů: Od 12 let
Počet hráčů: 3 až 5
Doba hraní: Dlouhotrvající hra - 60 až 120 minut
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru
Složitost: 3 - rozvinutá
Herní systém: Podnikatelská hra
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR

Stručný popis:
Hráči se stávají vlastníky plantáží v 16. století v Portoriku. Tou dobou také připlouvají lodě, aby od hráčů nakoupily jejich výdobytky: kukuřici, indigo, kávu, cukr a tabák. Cílem hry je pěstovat, zpracovávat a obchodovat jednotlivé suroviny lépe než protihráči. V každém kole si hráči vyberou jednotlivou roli a provedou akci, která je touto rolí umožněna. Ale pozor, ostatní mohou provést tuto akci s drobným znevýhodněním také...

Recenze hry:

Perfektně dopracovaná obchodní strategie
Vytvořeno:   21.11.2007 | uživatelem   trupik | Hodnocení: *****

Nebaví už vás to věčné válčení a intrikaření na Starém kontinentu? Možná je ten pravý čas zvednout kotvy a zkusit svoje štěstí v Novém světě. Pozemky lze získat prakticky zadarmo, pracovní sílu (s drobným donucením) také a Evropané hladoví po exotickém zboží, které jim můžete nabídnout. Samozřejmě ale nejste jediní, komu uzrál v hlavě podobný plán - a tak budete muset o nadvládu nad obchodem s kávou, cukrem a tabákem soupeřit s ostatním - tentokrát ale beze zbraní.

Zdroj: http://www.hrajeme.cz

V současné době je naším hlavním projektem portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

© 2007 - 2014 www.kamaradske-hry.cz | Redakce | Reklama | Designed by makovic.net