Společenské hry pro děti i dospělé

Společenská hra: Vikingové

Vikingove
Název: Vikingové
Originální název: Wikinger
Rok vydání: 2007
Autoři: Michael Kiesling
Výrobci: HANS IM GLÜCK, MindOK
Dovozci: MindOK
Věk hráčů: Od 8 let
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra - asi 30 až 70 minut
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru
Složitost: 3 - rozvinutá
Herní systém: Budování civilizace, Pokládání kartiček
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR

Stručný popis:
Veďte kmen statečných Vikingů k neznámým ostrovům. Objevujte nové ostrovy a osidlujte je svými rybáři, zvědy a dalšími lidmi ze svého kmene. Důležitou roli hrají vaši bojovníci, kteří brání vaše ostrovy před útoky nepřátelských lodí a také námořníci, kteří převážejí ostatní Vikingy na ostrovy, nebo rybáři, kteří musí ostatním zajistit zásoby jídla. Veďte svůj kmen k prosperitě. Hra má dvě varianty - základní a rozšířenou.

Recenze hry:

Taktická hra pro různé typy hráčů
Vytvořeno:    23.10.2007| uživatelem   Jaromír Kovařík | Hodnocení: *****

Když jsem poprvé viděl bojovnou postavu Vikinga na krabici, zhrozil jsem se, že se jedná o další krvelačnou válečnou hru. Jaké bylo ale moje překvapení po první partii.

Po rozbalení na Vás vykoukne spousta kartiček, dřevěné postavičky Vikingů a velmi zajímavý hrací plán složený z desky a točícího kolečka. Vše v příjemné grafice a již klasické vysoké kvalitě.

Kolem kolečka se rozmístí kartičky a figurky Vikingů. Poté si hráči postupně rozebírají kartičky krajiny současně s barevnými Vikingy. Buď si mohou vzít to co je zrovna na řadě zadarmo nebo za velmi nízký peníz, nebo si připlatí, a získají Vikinga, kterého chtějí. Peněz je během hry ale nedostatek, takže je potřeba dobře zvážit, jaká cena je pro mne ještě přijatelná. Vždy, když se vyprázní políčko s nejlevnějším Vikingem, otočí se kolečkem tak, že ceny ostatních Vikingů klesnou. Hráči musí zvažovat nejen jaký typ Vikinga potřebují, ale i jaký typ ostrova, ne které se Vikingové vydávají, chtějí pro sebe získat.

Základní princip hry je velmi jednoduchý na pochopení. Hra je svižná, má vysoký spád a nikdo na svůj tah dlouho nečeká. Při seskládávání ostrovů je použit princip tipu Carcassonne - tedy přikládání kartiček k sobě tak, aby na sebe pasovaly. Hra je velmi dobrá jak ve čtyřech a třech hráčíích, tak i ve dvou.

Hra také obsahuje rozšíření již v základní příznivé ceně, které pokročilejším hráčům nabídne další herní možnosti.

Myslím, že Vikingy mohu vřele doporučit. Ne nadarmo se hra dostala na třetí místo prestižní ankety Deutscher Spiele Prize 2007.


Zdroj: http://www.hrajeme.cz
V současné době je naším hlavním projektem portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

© 2007 - 2014 www.kamaradske-hry.cz | Redakce | Reklama | Designed by makovic.net