Skanzeny Jihočeský kraj

Skanzen Buškův hamr

[web - Skanzen Buškův hamr]

Buškův hamr, se nalézá v blízkosti městečka Trhové Sviny, jižně od Českých Budějovic v podhůří Novohradských a Slepičích hor. V okolí městečka Trhových Svinů se tak až do dnešních dnů dochovalo několik hamrů, jakýchsi manufaktur využívajících jako zdroj energie vodní síly množství potoků a říček protékajících v podhorské oblasti.

Skanzen Hoslovice

[web - Skanzen Hoslovice]

Ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic směrem jihozápadním, se rozkládá obec Hoslovice. V její spodní části u potoka stojí tři stavby, jejichž návštěva jakoby nás přenesla do dob dávno minulých. Areál unikátního hoslovického mlýna tvoří původní mlýnice s obytnou částí, chlévy s kolnou a stodola, všechny kryté došky, roubené či zděné ze smíšeného zdiva. Patří k němu také rybníček s náhonem, sad a louky.


Soukromý pohraniční skanzen Borovany

[web - Soukromý pohraniční skanzen Borovany]

 V letech 1992 - 2003 vybudoval na svém pozemku v Borovanech u Českých Budějovic Radomil Marek za pomoci svých přátel pohraniční skanzen. Inspirací bylo cestování podél české státní hranice, především pak po cestách, které lemovaly bývalé drátěné zátarasy. Od zvědavosti, jak to kdysi na státní hranici vypadalo, byl pak už jen krůček k nápadu vytvořit muzeum, které by získané poznatky přiblížilo široké veřejnosti.
V současné době je naším hlavním projektem portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

© 2007 - 2014 www.kamaradske-hry.cz | Redakce | Reklama | Designed by makovic.net